Звідки ми беремо дані?

Звідки ми беремо дані?

warning Вся опублікована інформація є відкритими даними з Єдиного державного реєстру, які були оприлюднені власником ЄДР (Міністерством юстиції України) у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Наш сервіс не збирає, не зберігає і не публікує закриті персональні дані фізичних та юридичних осіб.

Для реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця необхідно пройти спеціальну процедуру реєстрації у державного реєстратора. Дані про державну реєстрацію створення юридичної особи, громадського формування, фізичної особи-підприємця в обов'язковому порядку вносяться до Єдиного державного реєстру та заводиться реєстраційна справа, згідно зі ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

У статті ст. 4-1 цього закону зазначено що:

1. Державна реєстрація базується на таких основних принципах:
1) обов’язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі;
2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення;

Відповідно до ст. 9 цього закону, передбачений перелік даних які зберігаються в Єдиному державному реєстрі. Деяки пункти:

для юридичних осіб:
 • найменування юридичної особи, у тому числі скорочене;
 • інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи;
 • перелік засновників та учасників;
 • відомості про керівника юридичної особи та про інших осіб (за наявності), які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи;
 • розмір статутного (складеного) капіталу;
 • місцезнаходження юридичної особи;
 • інформація для здійснення зв’язку з юридичною особою: телефон, адреса електронної пошти;
для фізичних осіб-підприємців:
 • прізвище, ім’я, по батькові;
 • дата народження;
 • місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою - підприємцем);
 • інформація для здійснення зв’язку з фізичною особою - підприємцем: телефон та адреса електронної пошти;

Відповідно до ст. 11-1 цього закону:

Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.

У Постанові Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» одним з пунктів є:

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

Також у пункті 17:

17. На сторінці кожного набору даних, що оприлюднюється згідно з цим Положенням, розпорядник інформації розміщує таку інформацію:
«Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту відкриті дані з обов’язковим посиланням на джерело їх отримання.
Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання (у тому числі гіперпосилання на веб-сторінку відкритих даних розпорядника інформації).»

Одним із способів оприлюднення цих даних, згідно ст. 11-2-2

оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Відповідно до ст. 101-1 цього закону:

Публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також її подальше використання.

Відповідно до ст. 101-2 цього закону:

Публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для її подальшого вільного використання та поширення.
Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Відповідно до ст. 101-3-3 цього закону:

надання чи оприлюднення такої інформації передбачено законом

Відповідно до абз. 2 ст. 34 Конституції:

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Наказ Міністерства юстиції України від 28 березня 2016 року N 897/5 «Про затвердження Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України»

Список джерел: